طراحی جزیره برای آشپزخانه

طراحی جزیره برای آشپزخانه

 آشپزخانه از فضایی هایی است که طراحی آن بسیار پیچیده است .طراحی یک جزیره ی مناسب در آشپزخانه کار را دشوار تر هم می کند . بسیاری از مردم هنگام ساخت جزیره سوال های زیادی راجع به اندازه و طرح آن می پرسند .

با اینکه فرمول ها و روش های اختصاصی برای طراحی و ساخت جزیره وجود ندارد ،یک سری قانون هستند که با رعایت آن ها جزیره ی مناسب آشپزخانه ی شما ساخته می شود . دو طراح آشپزخانه ، Thomas Ahmann و Steve Justrich با طرح ۶ سوال اساسی شما را در ساخت و طراحی یک جزیره ی مناسب یاری می کنند .

با ما در OSX همراه باشید .

۱.جزیره را برای چه کار هایی می خواهید ؟

قبل از اینکه به دنبال فضا برای جاسازی وسایلتان در جزیره باشید ، به این فکر کنید که برای چه کار هایی می خواهید جزیره را بسازید . بیشتر جزیره ها برای آشپزی یا غذا خوردن طراحی می شوند .اما دلیل شما چیست ؟کار کردن ،آشپزی ، تمیز کردن ، غذا خوردن یا خوش گذرانی ؟ یا حتی بقیه ی کار ها مانند مشق نوشتن و انجام کار های خانه ؟

اگر می خواهید سینک یا وسایل برقی در آن جاسازی کنید ، فضای بیشتری نیاز دارید .اگر هم برای غذا خوردن می خواهید ،نشستن باید اولویت شما باشد .

Ahman در این باره می گوید: «فکر کردن راجع به نوع طراحی جزیره موضوعی کوچک است اما باید برای ساخت آن به تمام آشپزخانه فکر کرد. موضوع اصلی در آشپزخانه ،جزیره است و همه ی تمرکز باید بر روی آن باشد . بقیه جزییات هم به دنبال این طراحی می آیند .»

۲.دوست دارید جزیره ی شما چه وسایلی را در خود داشته باشد ؟

اگر می خواهید که وسایل برقی نیز در جزیره کار شوند ،باید به کارایی در کنار فضا هم فکر کنید . اگر در جزیره سینک هم تعبیه شده باشد ،ماشین ظرف شویی هم نیاز است .باید توجه کنید که می خواهید ماشین در سمت چپ جزیره باشد یا سمت راست آن .  به داشتن سطل زباله یا بازیافت هم توجه داشته باشید .

اگر آشپزخانه ی شما بزرگ است و یخچال در نزدیکی جزیره نیست ، بهتر است یک یخچال کوچک هم در زیر جزیره جا سازی شود . اگر گاز روی جزیره است ، باید یک هود هم بالا ی جزیره نصب گردد . از چیز هایی که می خواهید در جزیره داشته باشید ، لیستی تهیه کنید وآن ها را با الویت بندی بنوسید . شما نمی توانید همه چیز را در جزیره ی خود داشته باشید ولی حداقل ۵ چیز در که در الویت دارید در جزیره تعبیه کنید .

 

۳.چقدر فضا برای جاسازی نیاز دارید ؟

تمام موارد در طراحی جزیره به فضای آشپزخانه ی شما بستگی دارد . اگر در آشپزخانه فضای زیادی دارید ،جادار بودن جزیره نباید اولویت شما باشد . به سینک و وسایل برقی باید توجه بیشتری شود . ظروف آماده و تخته های برش کنار سینک را فراموش نکنید .

به طور معمول دو کابینت ۲۴ اینچی بهترین وسیله برای زیر جزیره ها هستند . اما توجه داشته باشید که جزیره ی شما آنقدر هم بزرگ نباشد که فضا اضافی وسط آن بماند.

Ahman پیشنهاد می دهد که جزیره ها تقریبا پهنا ی یک متری داشته باشند حتی کمتر از آن هم کافی به نظر می رسد .ارتفاع هم باید کمی بیشتر از یک متر یعنی ۴ فوت باشد. اما ارتفاع ۷ متری برای جزیره هایی که دارای سینک و ماشین ظرف شویی یا گاز هستند کافیست.

۴.سطح جزیره چقدر ارتفاع داشته باشد ؟

از ارتفاع نشستن خود اطمینان حاصل کنید . جزیره ی شما می تواند دو قسمت متفاوت با ارتفاع ای مختلف داشته باشد . این دو قسمت برای کار های گوناگون کاربرد دارند .

باید بر اساس کاربردی که این قسمت ها برای شما دارند ، اندازه و ارتفاع آن ها را تعیین کنید . Ahman می گوید ارتفاع ۱۲ اینچی کافیست اما ارتفاع ۱۵ تا ۱۸ لینچ برای نشستن و غذا خوردن راحت تر است.


 

۵.چگونه با طرح آشپزخانه ی شما هماهنگی داشته باشد ؟

طبیعت شلوغ آشپزخانه باعث می شود که هر قسمت نیاز به طراحی مرتب و منظم داشته باشد . دقت داشته باشید که جزیره ی شما در آشپزخانه باید تمام نیاز های شما را به طور کامل تامین کند .

فضای اطراف جزیره نیز باید محاسبه شود . Ahman پیشنهاد میدهد که در انتهای جزیره ۳ فیت با زمین فاصله داشته باشد .برای قسمت ها وکاربرد های متفاوت جزیره ،اندازه های متفاوتی نیاز است.

۶.آیا به طراح نیاز دارید ؟

بستگی دارد ! جزیره ها معمولا مرکزی ترین بخش آشپزخانه هستند . بنابراین تمام کار ها به آن بر می گردد . Ahman می گوید: «هر کسی با درک درست و توانایی عملی کردن تمام خواسته ها از یک جزیره ، می تواند جزیره ی خوبی طراحی کند اما هر کسی نمی تواند این کار ها را انجام دهد .یک معمار یا طراح به راحتی این کار ها را انجام می دهد مخصوصا وقتی نیاز شما به آشپزخانه فراتر از یک چیز معمولی باشد. »

مترجم :نگار آذرشب

منبع :expertbms

تعداد بازدید : 460

ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 1 و 8 =