خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 1027
تاریخ انتشار :
چگونه یک برنامه ی کاری بنویسیم

چگونه یک برنامه ی کاری بنویسیم

اگر می خواهید به دنیای تجارت وارد شوید ، ابتدایی ترین چیزی که باید انجام دهید ، نوشتن یک برنامه ی کاری است . شروع به نوشتن همیشه دشوار است .می توانید نمونه های آنلاین زیادی را پیدا کنید با این حال ممکن است باز هم برای شما دشوار به نظر برسد . سوالات متفاوتی ذهن شما را درگیر می سازد .این که چه اطلاعات و جزئیاتی را وارد برنامه کنید یا چگونه یک برنامه ی کاری رضایت بخش بنویسید .

با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم . در انتهای این مقاله می توانید با اطمینان خاطر شروع به نوشتن یک برنامه کنید یا برنامه ی قبلیتان را تکمیل سازید.

1.برنامه ی کاری چیست ؟

از معنای ساده ی برنامه ی کاری آغاز می کنیم .

"برنامه ی کاری راهی برای رسیدن به موفقیت است . این مدارک زنده 3 الی 5 سال برنامه ی یک شرکت برای رسیدن به اهدافش را را از پیش تعیین می کنند . "

این توضیح همه ی جوانب یک برنامه را بیان نمی کند . نوشتن برنامه ی کاری بستگی به اطلاعات ، مدت زمان و مخاطبان دارد . تمام این موارد به صورت های گسترده موجود هستند .

مهم ترین قسمت این است که شما با نگاه به آینده  راهی برای رسیدن به موفقیت کاری بسازید و برنامه ای برای رشد شرکتتان تنظیم کنید .

به علاوه ، فراموش نکنید که این مدارک ، مستند هستند و نیازی نیست که جواب همه ی سوالات را از ابتدا بدانید .

2.برای چه باید یک برنامه ی کاری نوشت ؟

ممکن است دلیل اینکه در حال خواندن این مقاله هستید این باشد که به شما گفته اند که باید یک برنامه ی کاری بنویسید.اگر در تلاش برای بالا بردن درامد ها و جذب سرمایه گذار هستید ، داشتن برنامه ی کاری ضروری می شود .

برای مثال یک بانک هم دوست ندارد بدون دانستن هدف و برنامه ی شما در کارتان به شما پولی بدهد . این اتفاق برای تمام کسانی که می خواهند با شما شروع به کار کنند  مهم است .

پس برنامه ی کاری یک بخش اساسی در پکیج شما برای ارائه ی کار است .

 

3.چگونه یک برنامه ی کاری خوب بنویسیم؟

چه چیزی یک برنامه ی کاری را کارآمد می سازد ؟ جواب این سوال بستگی به مخاطب شما دارد . وقتی برنامه را برای خودتان می نویسید با زمانی که برای یک سرمایه گذار یا شریک کاری می نویسید ، متفاوت است .پس به نکات مهم توجه کنید .زمانی که برای یک شخص دیگر برنامه می نویسید باید تمامی اهداف و جزئیات را به روشنی بیان کنید . سعی کنید میان روش کاری خودتان با دیگران تمایز قائل شوید .

زمانی که برای خودتان برنامه ای می نویسید ، کمی از اهمیت کار کم می شود ، زیرا تنها نیاز دارید که اهداف و کار های مهم را برجسته سازی کنید .

4.موارد مهم در یک برنامه ی کاری

بهتر است بعد از بیان دلایل نوشتن برنامه ی کاری و روش های نوشتن آن ، کمی تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم .

در اینجا من لیستی از موارد مهم در نوشتن برنامه ی کاری را در اختیار شما می گذارم . البته این موارد بستگی به تجارتی که شما در آن فعالیت دارید نیز دارند . پس این موارد ، کلی ترین موضوعات را در بر می گیرند .

خلاصه ی اجرایی

تشریح شرکت

خدمات /محصولات

تجزیه و تحلیل بازار

استراتژی و اجرا

سازمان و تیم مدیریت

طرح های مالی و پیش بینی ها

چگونگی استفاده از یک برنامه ی کاری

فرقی ندارد که برنامه ی کاریتان را برای خودتان نوشته باشید یا یک مشتری . مهم این است که به یاد آورید که در ابتدا ی ثبت کار ها چه چیزی گفتیم : این یک مدرک زنده است .

پس حتی اگر این برنامه را برای یک موسسه نوشته اید بعد از قبول شدن یا رد شدن تان آن را دور نیندازید. شما برای جنبه های متفاوت کارتان زمان گذاشته و همه را بر روی کاغذ آورده اید پس برای آن ارزش قائل باشید .از آن به بهینه ترین شکل استفاده کنید .

برنامه ی کاری که شما نوشته اید در رسیدن به اهداف و تصمیم گیری ها به کمک شما می آید . بعد از گذشت مدت زمان خاصی ، سعی کنید  حتی الامکان پس از گذشت کمتر از یک سال آن را به روز کنید.

ممکن است اهداف و در نتیجه برنامه ها و ایده های شما تغییر کنند . نگران نباشید ، این طبیعت کار است در تجارت هیچ چیز یکسان نمی ماند .

مترجم : نگار آذرشب

منبع : http://business.tutsplus.com

تعداد بازدید : 588

بر چسب ها : کسب و کار - کار آفرینی -
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 1 و 3 =