خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 1239
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 ساعت 18:25
۹ مکان بی نظیر در تایوان

۹ مکان بی نظیر در تایوان

این جزیره تحت تاثیر کشور های مختلفی قرار گرفته است . با این حال فرهنگ خاص خود را حفظ کرده و آن را گسترش داده است . امروزه تایوان در کنار داشتن شهرهایی مدرن و پیشرفته ، در حال بزرگنمایی پارک های ملی ، طبیعت و میراث باارزش کشور خود است .با osx.ir همراه باشید تا فهرستی از ۹ مکان فوق العاده و آرامش بخش این کشور را با شما به اشتراک بگذاریم .

 

9. روستای رنگین کمان

rainbow Photo from Go Team Josh

Photo from Go Team Josh

 

این روستا در قرن بیستم توسط هنرمند هوانگ یانگ فو خلق شد .این سرباز سابق توانایی هایش را از سنین کودکی به نمایش گذاشته است . روستای او در خطر تخریب قرار داشته است و او با نقاشی کردن روستا از این اتفاق جلوگیری کرده است .او کارش را بسیار عالی انجام داده است .رنگین کمان به یک مقصد گردشگری مشهور تبدیل شده است .

8. پارک ملی یوشان

Yushan Photo from Travel Beyond

Photo from Travel Beyond

 

این پارک که در رشته کوه مرکزی قرار گرفته است ، به نام بلند ترین قله ی این رشته کوه نامگذاری شده است . یوشان با طبیعت بکر و فضای ارمش بخش ، قله های بلند ، دره ها و صخره های زیبایی را به نمایش می گذارد . با وجود دور بودن این پارک از تایپه ، گردشگران بسیاری برای بازدید آن به آنجا می روند.

7.پارک ملی کنتینگ

Kenting Photo by Chen Qu

Photo by Chen Qu

 

این پارک با چشم انداز های بی نظیرش در شبه جزیره و در قسمت جنوبی جزیره قرار گرفته است . این پارک خانه ی گونه های مختلفی از حیوانات و گیاهان است . کنتینگ به دلیل راحت بودن دسترسی به آن ،بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است .

6. پارک ملی تاروکو

taroko

Photo by Unknown

 

در این پارک راه های فراوانی برای جست و جو در طبیعت بی نظیر وجود دارد . از ویژگی های این پارک دره های مرمری غیرعادی آن است .چشم انداز بی نظیر در همه جا گردشگران را دنبال می کند .

5.تایپینگشان

taipinghan Photo by Jack Lee

Photo by Jack Lee

 

جنگل تایپینگشان قسمت عظیمی از مناطق کوهستانی را پوشش می دهد و مناظر فوق العاده ای از رودخانه ها ، نهر ها ، گیاهان شاداب و چشم اندازهای بینظیر را به نمایش می گذارد .مسیر های پیاده روی ایجاد شده در پارک ، گردش در آن را برای گردشگران راحت تر کرده است .

4.جزیره ی ارکید

orchid 2

Photo by Unknown

 

این جزیره که در فاصله ی کوتاهی از خشکی قرار دارد ، سرزمین قبیله ی تائو است . جزیره  بر اساس نام پروانه های ارکیدی که در تپه ها و دره های آن هستند ، نامگذاری شده است . سواحل زیبای جزیره مکان مناسبی برای موج سواران است .

3. شهر کَئوشانگ

kaohsiung Photo from Taiwan Hotels

Photo from Taiwan Hotels


دومین شهر بزرگ تایوان بعد از تایپه است که بر روی سواحل رودخانه ی love  قرار گرفته است .این شهر مناظر هنری ، بازار های شلوغ و معماری عجیبی را به نمایش می گذارد . بعد از پایتخت این شهر سرگرم کننده ترین شهریست که حتما باید یک بار آن را امتحان کنید .

2.جیوفن

jiufen Photo from Travel and Escape

Photo from Travel and Escape


شهر کوچکیست که بر روی تپه های روییفانگ قرار گرفته است و منظره ای به مانند افسانه ها دارد . این شهر قدیمی با معماری جالب ، مغازه های قدیمی و خانه های چای فضای بی نظیری در سفر به تایوان برای شما ایجاد می کند .

1.شهر تایپه

taipei Photo by Chia Hsien

Photo by Chia Hsien

این شهر میراث های مختلفی از اسپانیا، هلند،ژاپن و فرهنگ چینی را در آغوش گرفته است که گواه آن معماری و روح تایپه است . به همین دلیل شهری جهانی به حساب می آید و میزبان تمامی مردم با ملیت های متفاوت است .این شهر برای کسانی که به غذا علاقه دارند ، یبنظیر است .

مترجم:نگار آذرشب

منبع :placestoseeinyourlifetime.com

 

تعداد بازدید : 302

بر چسب ها : عکاسی - گوناگون -
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 8 و 3 =