خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 1246
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت 22:3
۹ دلیل برای سفر به اردن

۹ دلیل برای سفر به اردن

اردن از جمله مشهورترین کشور های عربی میان گردشگران است . شهر مدرن عمان تا شگفتی های طبیعی خارق العاده ،مناظر حیرت انگیز و مناطق حفاظت شده ی طبیعی همگی به رونق صنعت گردشگری اردن کمک کرده اند  .برای شما 10 مقصد گردشگری در اردن را انتخاب کرده ایم .با ما همراه باشید .

۹.جست و جو در خرابه های رمان در جراش

Jerash Photo by Szwan Bakr

 

این منطقه ی تاریخی قدمتی از عصر برنزی دارد و امروزه با داشتن میدان های اسب دوانی ، کاخ ها ، ارک ها ، نئاتر ها و دیگر ساخته های معماری به عنوان حفاظت شده ترین خرابه های رومی  از آن یاد می شود .این شهر بعد از پترا دومین جاذبه ی  گردشگری پر طرفدار در اردن است .

۸.شناور شدن روی دریای مرده

sea

 

 

در واقع این دریاچه ی نمک که 429 متر پایین تر از سطح دریا قرار گرفته است ،مرز بین اردن و فلسطین را می سازد .آب دریاچه به قدری شور است که به راحتی می توان روی آن شناور ماند .گفته می شود که آب دریاچه ی مرده برای درمان بیماری های مانند سینوزیت و آرتروز مفید است . گردشگران زیادی با هدف درمان به این دریاچه می آیند .

۷.اردو در بیابان

bedoiuns Photo by Sanjay Austa

 

در جنوب اردن صحرای وادی روم قرار گرفته است که ساکنان آن بادیه نشینان هستند . از گردشگران دعوت می شود که در اردوگاه های آن ها ساکن شوند ، در صحرا گردش کنند و شب های زیر آسمان پرستاره بخوابند . با سفر به این صحرا می توانید زندگی عشایری را با بادیه نشینان مهمان نواز تجربه کنید  .

۶.غواصی در دریای سرخ

red sea

 

دریای سرخ از دریاهای پر طرفدار میان غواصان است . این دریا صخر های مرجانی ، آب زلال و شفاف و ساحل های شنی تمیزی دارد . دنیای زیر آب آن شما را به حیرت وا می دارد . هتل های فوق العاده ای هم برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده اند .

۵.پترا

Petra Photo by Dave Bouskill

 

این شهر تاریخی بی نظیر که با صخره های سرخ پوشیده شده است ، تحت حفاظت یونسکو می باشد و از دست آورد های بی نظیر معماری بر روی زمین به شمار می رود . این شهر مشهورترین جاذبه ی گردشگری اردن است و بومیان به آن لقب رز بیابان را داده اند .
۴.عمان

amman

 

پایتخت اردن که بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود ، از لحاظ سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی نیز اهمیت بسیارزیادی برای کشور دارد . از این شهر مدرن که پرطرفدار ترین مقصد گردشگری میان کشور های عربی است ، بازدید کنید .

3.رفتن به وادی موجیب

Wadi-Mujib

 

دره ی وادی موجیب که از شگفتی های طبیعی اردن به شمار می رود 4 کیلومتر طول و 500 متر عمق دارد . این دره پست ترین مکان حفاظت شده ی جهان محسوب می شود که حیات وحش متنوعی نیز دارد . صخره نوردی در این دره بسیار شگفت انگیز و خاطره ساز است .

2.گردش در وادی روم سینمایی

wadi-rum Photo by Oliver Clarke

 

مکان های بسیاری از صحرای وادی روم در فیلم های سینمایی مورد استفاده قرار گرفته اند . از این مکان های بازدید کرده و یک شب را در اردوگاه های بادیه نشینان بگذرانید .چشم انداز های بی نظیر این صحرا به شما احساس واقعی یک فیلم را می دهند .

1.گشت و گذار در منطقه ی حافظت شده ی دانا بیوسفر

dana

 

بزرگ ترین منطقه ی حفاظت شده ی اردن که از سطوح ناهموار آهکی ، گرانیتی و ماسه سنگی پوشیده شده است. در حالی بعضی قله ها ی آن به ارتفاع 1500 متری نیز می رسند که دره های آن زیر سطح دریا قرار دارند .

مترجم : نگار آذرشب          

منبع:placestoseeinyourlifetime.com

New layer...
تعداد بازدید : 280

بر چسب ها : عکاسی -
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 1 و 8 =