خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 1269
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آبان 1395 ساعت 18:58
چگونه برای  macOS Sierra درایو نصب قابل بوت بسازیم ؟

چگونه برای macOS Sierra درایو نصب قابل بوت بسازیم ؟

اپل برای توزیع نرم افزار های جدید خود از جمله سیستم پردازش مک ، از اپ استور استفاده می کند . این روش آسان است اما ممکن است گاهی دانلود کردن برنامه ها زمان گیر شود . هم چنین اگر چند مک دارید گرفتن این برنامه برای هر کدام از مک ها ناکارآمد است .

برای همین یک دلیل است که می خواهم درایو قابل بوت شدن برای نصب سیستم پردازش مک بسازم .این کار بسیار سریع تر از دانلود برنامه برای هر کدام از مک ها ست .

دانلود نصب کننده ی macOS Sierra

برنامه ی اپ استور را بازکرده و به دنبال macOS Sierra بگردید.روی گزینه دانلود کلیک کرده و،مک نصب کننده را در پوشه Application ذخیره می کند .

 

اگر مک خود را به Sierra  ارتقا داده اید این نصب کننده از پوشه ی Application  شما پاک شده است . می توانید آن را از قسمت خریداری شده های اپ استور دوباره دانلود کنید .

درایو خارجی بگیرید .

می توانید از یک فلش USB  و یا یک هارد درایو برای نرم افزار نصب استفاده کنید . نگران این نباشید که درایو برای مک فرمت نشده است چون دوباره فرمت شدن آن به صورت اتوماتیک در برنامه صورت می گیرد . نام درایو را به Untitled  تغییر دهید .

راه آسان و سریع

برنامه ی زیر به ترمینال نیاز دارد . اگر نمی خواهید که از ترمینال استفاده کنید ، اپلیکیشن هایی وجود دارند که می توانید از آن ها بهره ببرید .

Install Disk Creator  یک راه مستقیم برای ساخت دیسک قابل بوت است .

Diskmaker X  که یک اپ شناخته شده است و El Capitan و ورژن های قدیمی تر  OS X  را نیز  پشتیبانی می کند .

استفاده ار ترمینال برای ساخت دیسک بوت

هنگامی که درایو خارجی و نصب کننده ی بتا ی Sierra  را در اختیار داشتید نوبت به ترمینال برای ساخت درایو بوت می رسد . اگر تا به حال از ترمینال استفاده نکرده اید نگران نباشید چون کار دشواری نیست .

-درایو خارجی خود را به مک وصل کنید . از Untitled  برای نمایش درایو استفاده کنید .

-ترمینال را باز کنید . (/Applications/Utilities/Terminal.app).

- عبارت زیر را کپی کنید :

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

-        به ترمینال بازگشته و این عبارت را در پنجره ی آن Paste  کنید .

 

-        ترمینال  از شما رمزی می خواهد که رمز عبور کابر شماست . وقتی که تایپ می کنید در ترمینال نمایش داده نمی شود . گزینه ی  Return  را بزنید .

-        ترمینال به شما می گوید که درایو را پاک خواهد کرد . برای ادامه Y  را تایپ کرده و گزینه ی Return را بزنید .

 

-        می بینید که ترمینال درایو شما را پاک کرده است . وقتی که این قسمت تمام شد ، مک از شما می پرسد که درایو را به عنوان Time Machine استفاده کند . گزینه ی Don’t Use را انتخاب کنید .

-        ترمینال نصب کننده را در درایو کپی می کند که چند دقیقه ای زمان می گیرد .

-        بعد از کپی کردن ، ترمینال تمام می شود .عبارت Copy complete  که نمایش داده شد  از ترمینال خارج شوید .درایو شما آماده است .

مترجم : نگار آذرشب

منبع : macworld.com

تعداد بازدید : 783

نظرات
بهزاد
خیلی عالی بود بازم آموزش های مرتبط با terminal رو بزارید
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 8 و 1 =