خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 214
تاریخ انتشار :
آموزش اپل:نمایش عکس های Photo Stream خارج از iPhoto:

آموزش اپل:نمایش عکس های Photo Stream خارج از iPhoto:

Photo Stream سرویسی فوق العاده است که عکس های گرفته شده روی iDevice شما را با همه ی دیگر دستگاه های اپل شما ، همگام می کند. این عمل به طور خودکار با استفاده از اینترنت انجام می شود. تقریبا چیزی جادویی در مورد قابلیت قاپیدن و (به طرز جالبی) جادو کردن عکس های نزدیکان شما وجود دارد و در دوره ای که شما از مک خود استفاده می کنید،‌ عکس ها....


Photo Stream سرویسی فوق العاده است که عکس های گرفته شده روی iDevice شما را با همه ی دیگر دستگاه های اپل شما ، همگام می کند. این عمل به طور خودکار با استفاده از اینترنت انجام می شود. تقریبا چیزی جادویی در مورد قابلیت قاپیدن و (به طرز جالبی) جادو کردن عکس های نزدیکان شما وجود دارد و در دوره ای که شما از مک خود استفاده می کنید،‌ عکس ها آماده ویرایش شدن ، اشتراک گذاری، یا هر کاری که شما بخواهید انجام دهید هستند.
تنها مشکل اینجا این است که اگر می خواهید عکس ها را ببینید باید داخل iPhoto بروید. اما iPhoto هنوز سریع ترین برنامه برای اجرا نیست و خیلی ها به این نتیجه رسیدند که تلاش و زمان خیلی زیادی می طلبد تا قسمتی از برنامه را جستجو و اجرا کند، آن هم فقط برای دیدن یک عکس...! در اینجا به شما نمایش می دهیم که با داشتن Mac OS X 10.7.2 یا جدیدتر، چگونه پوشه ای را ایجاد کنید که Photo Stream شما را نمایش دهد، بدون اینکه حتی به iPhoto دست هم بزنید.
پیدا کردن پوشه:
برای پیدا کردن پوشه ای که حاوی فایل های Photo Stream است، باید ابتدا به Finder بروید. از آنجا به قسمت Go در بالای منوی مک خود بروید و از منویی که باز می شود ، Go to Folder را بزنید. همچنین می توانید Shift + CMD + G را فشار دهید.

وارد کردن موقعیت:
در اینجا باید با یک صفحه روبرو شوید که در آن آدرس پوشه ای که مایلید به آن بروید را وارد کنید. در جایی که تعبیه شده باید عبارت پایین را کپی و Go را کلیک کنید:
~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub

اکنون با پوشه ای به نام Sub مواجه می شوید که داخل آن پوشه های دیگری هست. این پوشه ها هستند که حاوی عکس های شما می باشند.

ایجاد Smart Folder:
اکنون که عکس های خود را مشخص و پیدا کرده اید، باید راه آسانی برای دسترسی به آنها پیدا کنید. در حالی که پوشه Sub هنوز انتخاب شده است، CMD + F را فشار دهید تا عملگر جستجو نمایش داده شود. اینجاست که می توانید Smart Folder را برای جمع آوری عکس های photo stream خود تعریف کنید.
در ابتدا باید مطمئن شوید که Sub انتخاب شده است! نه This Mac ! سپس قسمت image را انتخاب و در آخر می توانید نوع عکسی که می خواهید را انتخاب کنید. Jpeg عکس هایی که نگاه می کنید را نشان می دهد، در حالی که PNG فقط اسکرین شاتی از از عکس های دستگاه شما را نشان می دهد. اگر همه چیز را می خواهید می توانید به سادگی All را انتخاب کنید.

ذخیره ی پوشه:
هم اکنون شما Smart Folder خود را ایجاد کرده اید و زمان آن است که آن را در مکانی که به آن دسترسی سریع دارید ذخیره کنید. کلیک کردن بر روی گزینه save امکان گزینش مکان مورد نظرتان را برای ذخیره می دهد و مهم تر از آن امکان Add to Sidebar نیز به شما داده می شود.

اگر می خواهید یک گام جلوتر نیز بروید، می توانید این پوشه را به dock اضافه کنید. برای انجام این کار، روی فولدر راست کلیک کنید سپس Add to Dock را بزنید.

حالا شما راه آسانی برای دیدن عکس هایتان مستقیما از دسکتاپ خود دارید و پوشه ی موجود در Finder فقط یک کلیک لازم دارد.

مترجم:بهزاد فتحی زاده

منبع:http://mac.tutsplus.com

تعداد بازدید : 4406

نظرات
عمو
بچه ها میتونید یه مقدار بیشتر در مورد اسمارت فولدر Smart Folder توضیح بدین من فکر میکنم این یکی رو ویندوز اگه خودشو هم بکشه نمیتونه داشته باشه.
مرادی
با تشکر از مطالب پرکاربردتون.به نظر من ویندوز هم باید چنین چیزی داشته باشه.
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 3 و 4 =