خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شماره خبر : 935
تاریخ انتشار :
چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی مک نصب کنیم؟آیا نصب این ویندوز کار درستی است ؟

چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی مک نصب کنیم؟آیا نصب این ویندوز کار درستی است ؟

آیا ویندوز 10  بر روی مک اجرا می شود ؟
بله ،معلوم است که اجرا می شود .بسیاری از افراد سال هاست که از ویندوز برای مک استفاده می کنند و ویندوز 10 نیز از این قضیه مستثنی نیست .خیالتان هم راحت باشد چون پلیس اپل شما را به خاطر استفاده از ویندوز دستگیر نمی کند .
با نصب ویندوز 10 بر روی مک ،ویژگی های متفاوت آن را حس خواهید کرد . برنامه جست و جو گر جدیدی به نام Edgeو برنامه ی کاربردی که کاربران مک با آن آشنایی دارند ، از جمله ی این ویژگی ها هستند .
اما حواستان را جمع کنید .شما می توانید از ویندوز 10 بر روی مک استفاده کنید اما آیا این کار درست است ؟اپل به صورت رسمی از ویندوز 10 پشتیبانی نمی کند و نصب آن ممکن است اشکالاتی را ایجاد کند .
برای مثال کسانی هستند که با نصب ویندوز 10 بر روی مک اتصال صفحه کلید و پد شان از بین رفته است و یا بعضی ها هم دسترسی بهWi-Fiرا از دست داده اند .
این مشکلات را می توان به راحتی حل کرد اما بهترین راه برای کسانی که می خواهند از ویندوز 10 استفاده کنند ، این است که منتظر راه حل بهتری بنشینند  یا با همان ورژن 8.1 کار کنند .
برای کسانی که به استفاده از ویندوز 10 اصرار دارند پیشنهاد می دهیم که این روش ها را دنبال کنند .
مجازی یا بوت کمپ ؟
اگر تصمیم دارید که از ویندوز 10 بر روی مکتان استفاده کنید ،انتخاب های متفامتی پیش روی شماست .می توانید از ویندوز به صورت مجازی استفاده کنید و یا آن را با استفاده از بوت کمپ بر روی هارد دیسکتان بریزید .
اما اگر استفاده از ویندوز برای شما موقت است و گهگاه از آن استفاده می کنید بهتر است آن را در فضای مجازی اجرا کنید .
این کار به این معناست که ویندوز به عنوان یک  app  درون مک OS X شما اجرا شود .اما چون شما دارید از دو  OSe هم زمان استفاده می کنید ،کارایی شما پایین می آید اگر می خواهید با همین روش پیش بروید بهتر است برنامه VirtualBox  یا  Parallelsرا دانلود کنید .
اگر می خواهید به صورت مداوم از ویندوز خود استفاده کنید ،بهتر است که برنامه بوت کمپ را بگیرید در این صورت تمام کارایی رم و..برای اجرای ویندوز مصرف می شود .
نکته :برای نصب کردن ویندوز 10 به هر روشی باید از ISO ویندوز 10 استفاده کنید .برای این منظور نیز باید به سایت مایکروسافت رفته و در آنجا عضو شوید در این صورت می توانید با استفاده از ISO ،ویندوز 10 را بر روی مکتان نصب کنید .
نصب با استفاده از بوت کمپ
اولین چیزی که برای نصب ویندوز 10 باید به ذهنتان برسد فضای هارد درایو است .
بیشتر کاربران مک ،از ویندوز برای بازی کردن استفاده می کنند که این کار فضای زیادی را می گیرد .اگر شما هم می خواهید این کار را بکنید ،پیشنها ما این است که نیمی از هارد درایو را به طور کلی برای ویندوز کنار بگذارید و یا برنامه ی اجرایی را بر هارد درایو ذخیره کرده و بازی ها را در حافظه ی جدا نصب کنید .
مطمئن باشید که حداقل یک فلش یو اس بی 8 گیگا بایتی به مکتان وصل است .وارد بوت کمپ شده و ادامه را بزنید .

با سه انتخاب روبرو می شوید .اگر برای بار اول است که این کار را انجام می دهید بهتر است هر سه مورد را مطالعه کنید .وقتی که کامپیوتر شما در حال برقراری اتصال با بوت است درایو هایی را که نیاز است دانلود کنید تا بتوانید از کی برد و موس خود استفاده کنید .این درایو ها برای ویندوز 8.1 ساخته شده اند پس استفاده از آن ها ممکن است ریسک بزرگی باشد .

به شما اخطاری داده می شود که نشان دهنده ی این است که درایو در حال شکل گیری است . اگر تمایل دارید که فایل هایتان پاک شود ،قسمت ادامه را انتخاب کنید .وقتی که تمام شد از شما پرسیده می شود که تمایل دارید چه اندازه از درایوتان را به ویندوز اختصاص دهید .

سپس کامپیوتر شما به مرحله ی بعدی رفته و درایو ها را دانلود می کند .سپس درایو فلش را به دیسک بوت کمپ تبدیل می کند .کامپیوترتان می بایستی با ویندوز بالا بیاید اما اگر با OS Xریبوت شد کاپیوترتان را ری استارت کرده و کلید انتخابی را فشار دهید .ممکن است در این مرحله زمان زیادی نیاز باشد پس میان کار استراحتی هم بکنید .

هنگامی که ری استارت شد ،سه انتخاب را پیش رویتان می بینید .ویندوز ، مک ،ای اف ال بوت (EFI Boot).
پیام ها را دنبال کنید تا به دو گزینه ی روی صفحه برسید :اولی برای نصب ودومی برای به روز رسانی.
customرا زده و به درایو مورد نظر بروید سپس گزینه ی فرمت را انتخاب کنید . از این پس ویندوز تا صفحه ی ابتدایی راه اندازی با شماست .بعد از آن صفحه ها ،تصاویر جدید ویندوز برای شما نمایش داده می شوند و شما می توانید آن ها را انتخاب کنید البته اگر درایو شما به درستی کار می کند .

منبع:mashable.com
مترجم :نگار آذرشب

تعداد بازدید : 800

بر چسب ها : آموزش اپل - آموزش osx -
ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 4 و 5 =