social-phone
social-whatsApp
social-telegram
social-instagram
جستجو
فارسی
Back to all

3راه آسان برای به اشتراک گذاشتن صفحه ی Mac

3راه آسان برای به اشتراک گذاشتن صفحه ی Mac

3راه آسان برای به اشتراک گذاشتن صفحه ی Mac

از مزایای خریدن یک مک شاید این باشد که با روتین کلاسیک اپل همراه است و همیشه و همه جا کار می کند (حداقل هنگام وصل شدن به یک سیستم  که با ویندوز کار می کند یا هنگام راه اندازیMacBook)اما اگر این اتفاق نیفتاد ؟
به طور معمول این اتفاق زمانی رخ می دهد که تماس ها و پیغام های زیادی از جانب خانواده و دوستانتان دریافت می کنید .ما در عمل به عنوان وفادان واقعی نسبت به اپل به کسانی که دوستشان داریم پیشنهاد می دهیم که مک خریداری کنند و ما تبدیل به نابغه هایی می شوبم که کسی به ما پولی پرداخت نمی کند .
اگر مکی که که مشکلی دارد تنها فاصله ی کمی با شما داشته باشد یعنی جایی در اتاق بقلی یا خیابان شما یا حتی یک شهر دیگر مساله ی جدی محسوب نمی شود .حال فرض کنیم این مک با شما فاصله ی بسیار زیادی  دارد و شما برای کمک رساندن به شخص مورد نظر مجبور باشید مسافت زیادی را رانندگی کنید ؟ در این زمان اشتراک صفحه screen sharing به کمک شما می آید و به شما این امکان را می دهد که بدون حضور در آن محل و از فاصله بسیار دور مشکل را حل کنید .


کمک رسانی صفحات (Screens)

یکی از روش های دسترسی به مک از راه دور روش اسکرینز که یک راه حل برای OSX و iOSاست.این روش با وجود امکاناتی مانند تخته رسم Clipboardsو  (صفحات چندگانه)multiple displaysو toolbar(جعبه ی ابزار)از بهترین روش های کار با کامپیوتر از راه دور است.


 
بهتر از همه امکان دسترسی به هر مکی است که با OS X 10.8یا mountaon lion یا در اینده به وسیله ی لینک کار می کند .این کار با استفاده از  Evodia با اسکرینز طراحی شده در آن محقق می شود.
برای شروع به دارنده ی مکی که اشکال دارد  ودر وبسایت Evodia  اشاره کرده است بخواهید جدید ترین نسخه ی ان را دانلود کند .وقتی که برنامه نصب شد، اسکرینز اکسپرس Screens Expressموجود کاونده ی درست را تایید می کند و اگر این طور نشد وارد مرحله ساخت ورودی عمومی که امکان دسترسی از راه دور را دارد، می شود.


 
کاربران از راه دور نیاز به کلمه عبور و رمز دارند که به طور واحد با کامپیوتر های دیگر کار کنند .(Edovia یک برنامه عیب یابی دارد که هنگام کار نکردن UPnP وNAT وارد عمل می شود و از طریق جستجو در گوگل این مشکل را برطرف می کند)


ایجاد ارتباط


زمانی که Screens Express در حال اجرا است کاربر از راه دور یک نفطه ی سبز رنگ و پیام هم آرایی موفقیت آمیز به همراه گزینه ای که یک لینک برای سوال از مک است را مشاهده می کند .با انتخاب این گزینه امکان استفاده از سرویس های دیگر مانند Mail, Messages, Twitter, Facebookو غیره وجود دارد.


 
ایمیل ها و پیام های متنی از روش ها ی قابل دسترسی هستند که کاربر به شما ارسال می کند و با انتخاب ان لینک میتوانید وارد اسکرینز شده و شروع به کار کنید.کاربران از راه دور باید گزینه ی ایجاد ارتباط که ظاهر می شود را تایید کنند و در زمان کمی صفحه ی مک انها بر روی دستگاه شما می اید.


 
از جذابیت های این برنامه در کنترل بودن اتفاقات برای کاربران از راه  دور است .آن ها هنگامی که بخواهند می توانند ارتباط را قطع کرده و یا یک ارتباط جدید ایجاد کنند .
با وجود این که اسکرینز از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای ایجاد ارتباط از راه دور است اما دارای مشکلاتی نیز هست .اول اینکه برنامه های Macو iOS ارزان نیستند ( 30 و 20 دلار) با اینکه با وجود استفاده غیر مداوم ما از انها به عنوان برنامه های الزامی یاد میکنیم.در ضمن این برنامه برای مک های قدیمی کاربرد ندارد .

انتخاب آزاد


اگر به دنبال یک راه اسان و کم هزینه برای اشتراک صفحه هستید ،یک ابزار دیگر نیز وجود دارد که برای ارتباط با خانواده و دوستان پیشتهاد می شود.
تیم ویویر TeamViewerبرنامه ای ست که نه تنها می توانید از ان برای اشتراک صفحه ها کمک بگیرید بلکه تبادل فایل ،اجرای سخنرانی و مکالمه تصویری نیزبه کمک آن امکان پذیر است.در ضمن این برنامه بدون وارد شدن به سیستم و با داشتن یک کد نه رقمی قابل استفاده است.


 
برای شروع کافیست برنامه را در مک خود دانلود کرده و از اعضای خانواده خود نیز این را بخواهید.از ان ها کد نه رقمی را بخواهید و از انتخاب دسترسی از راه دور اطمینان حاصل کنید.
 
ممکن است فکر کنید این برنامه چندان هم جالب نیست اما باید بدانید که با وجود این برنامه کار شما در کمترین زمان نجام می گیرد .هم چنین با مک های قدیمی هم مشکلی ندارد.حتی شرکت لینکی از دانلود مدل های قدیمی تر را حفظ کرده است.
وقتی همه به مشکل برمی خورند
برخلاف عملکرد بسیار خوب Screens و TeamViewer امکان دارد که برنامه هایی که بر پایه نرم افزار و سافت ور هستند در مواردی که مک مشکل دارند نتوانند به آن ها رسیدگی کنند .با وجود اینکه در برخورد با چنین مشکل هایی می توان به Genius Bar محل زندگی خود سر زد اما بهتر بود که بتوان از راه دور نیز این مشکل را برطرف نمود.
اگر بستگان دور شما علاقه ای به Apple دارند می توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند (در کمترین زمان Skype, Google HangoutsویاVoIP نیز با داشتن گوشی ها و یا تبلت های اندروید قابل استفاده است)
 
با برقراری ارتباطFaceTime از اعضای خانواده ی خود بخواهید دوربین پشت گوشی را روشن کنند و به مکی که اشکال دارد اشاره کنند این برای کسانی ه قادر به داشتن برنامه ها و راه پیشنهاد شده نبودند ،مناسب است.

مترجم:نگار آذرشب
منبع:macworld.com

نظرات
انصراف از نظر Close